Buďte tí, ktorí to robia správne!

Stojan Multipark od spoločnosti (1)

Bicyklová doprava za posledné roky získala veľké množstvo priaznivcov. Orientujú sa na ňu obce, mestá, školy a zamestnávatelia. Bicyklovanie prináša formu slobody a je vyjadrením lásky k pohybu a udržateľnosti.

Čoraz viac ľudí volí bicykel ako dopravný prostriedok na dochádzanie do zamestnania, obchodu alebo školy. Očakávajú, že v čase ich neprítomnosti bude ich bicykel v bezpečí. Preto je nevyhnutné zabezpečiť kvalitný bicyklový stojan, ktorý by mal disponovať týmito vlastnosťami:

1. Jednoduché používanie
Intuitívnosť a ľahké využitie všetkých parkovacích miest by mali byť samozrejmosť. Dnes však v hobby obchodoch kúpite stojany, ktoré znemožňujú použitie všetkých parkovacích miest súčasne, keďže jednotlivé miesta sú navrhnuté veľmi blízko seba.

2. Priestorová efektivita
Stojany typu “opačné U”, bežne používané v uliciach našich miest a obcí, sú považované za štandard parkovania bicyklov. Moderné systémy na hromadné parkovanie bicyklov pre firmy, školy a stanice však umožňujú zaparkovať až o 20 % viac bicyklov na rovnakom priestore. Vďaka dômyselnému dizajnu nedochádza ani k dotyku riadidiel vedľa seba parkujúcich bicyklov, ako je to pri “Účku”.

3. Ochrana proti krádeži
Či už ide o U-zámok, reťaz, lanko alebo skladací zámok, je vhodné, aby stojan umožnil uzamknutie rámu bicykla v pohodlnej výške pre používateľa.

4. Vhodné pre všetky bežné bicykle
Stojany pre bicykle, do ktorých sa nezmestí širšia pneumatika alebo vidlica, či dokonca také, ktoré poškodia (kotúčové) brzdy, sú dnes bežne používané správcami budov. Je to pre ich nízku obstarávaciu cenu. Správny stojan na bicykle musí myslieť na rôzne typy bicyklov – napr. na horské, ktoré sú na Slovensku najrozšírenejšie.

20230105_100940

Toto všetko nájdete stelesnené v stojane Multipark. Vyrába ho belgická spoločnosť Verhofsté priamo na Slovensku, v meste Myjava. Pri jeho vývoji využila 60 rokov skúseností v odbore a čerpala know-how z umiestnenia viac ako 1 milióna parkovacích systémov v Európe. Stojan Multipark je vhodný aj do ulíc namiesto stojanu typu opačné U ako samostatný kus, ale aj na základni pre hromadné parkovanie bicyklov v školách, firmách či bytovkách.

Komplexné poradenstvo v oblasti parkovania bicyklov, vrátane výberu správneho typu stojanov a montáže, poskytuje spoločnosť BicyPark. V ich ponuke nájdete spomínané stojany Multipark, dvojpodlažné systémy aj prístrešky pre bicykle, ktoré sú vhodné pre firmy, administratívne a bytové domy, školy, mestá a obce.

aaf08cf8-0d62-429c-a462-5b7e012b238a

Tri stojany Multipark s kapacitou pre 4, 5 a 6 bicyklov poputujú aj do 3 samosprávnych krajov, ktoré zvíťazia vo svojej kategórii v kampani Do práce na bicykli.

zdieľať článok