Aplikácie DPNB sú na svete!

pic

Sme veľmi hrdí, že po viac než roku príprav sme sa s kampaňou Do práce na bicykli prepracovali k jej ďalšiemu významnému míľniku – súťažiacim chceme predstaviť novú aplikáciu DPNB pre Android aj iOS!

Na tento krok sme čakali dlho a bol náročný časovo, finančne, aj po profesionálnej stránke. Všetko sa však podarilo vďaka dvom spoluprácam – tej vlaňajšej s INLOOPX, ktorí s vývojom začali. Ich štart dotiahli do úspešného konca vývojári z OKTO.DIGITAL. Tí naše mnohoročné partnerstvo posunuli na nový level – ku komplexnej top IT starostlivosti pridali bonus a vývoj aplikácie pre nás dostali do finále. Tisícky súťažiacich tak teraz môžu pohodlne evidovať svoje jazdy cez svoj mobilný telefón.

Aplikáciu nájdete v Android a Apple obchodoch pod názvom DPNB a jej stiahnutie aj používanie je bezplatné. Prihlásite sa do nej veľmi jednoducho – prostredníctvom vašich prihlasovacích údajov, ktoré ste obdržali pri registrácii. Keďže ide o prvú verejnú verziu aplikácií, uvedomujeme si, že môžu obsahovať určité chyby, ktoré sa napriek nášmu dlhému testovaniu prejavia až vtedy, keď aplikácie začne používať veľké množstvo ľudí na množstve rôznych zariadení. Chceli by sme preto každého používateľa aplikácie poprosiť, aby nám prípadné zistenia či opakujúce sa chyby odoslal e-mailom na adresu info@dopracenabicykli.eu.

Spolu s popisom chyby (ideálne aj s informáciou o tom, v akom momente nastala) vás prosíme, aby ste do e-mailu pripojili aj informáciu o type zariadenia a verzii operačného systému, ktorý používate. Testovať funkčnosť appky môžete začať okamžite, nie je potrebné čakať na začiatok kampane. Aj vďaka vašim postrehom tak budeme vedieť aplikáciu ďalej vylaďovať, a možno ešte pred štartom samotného májového zápolenia vydať aktualizovanú verziu.

Pri meraní trasy prostredníctvom aplikácie DPNB môže v niektorých prípadoch dôjsť k nepresnému zaznamenaniu trasy. V zásade platí, že aj táto aplikácia sa správa podobne ako iné „appky“ merajúce presnú trasu presunov, a môžu ju preto postihnúť podobné problémy. Do schopnosti kvalitne odmerať jazdu v prvom rade zasahuje typ zariadenia a jeho použitý hardware. Každé zariadenie je iné, používa iné čipy, je inak vyladené. Z tohto dôvodu vám dve rôzne zariadenia neodmerajú trasu úplne rovnako. Problémy pri meraní však môžu nastať aj z nasledovných dôvodov, ktoré sme zosumarizovali zo stránky podpory aplikácie Strava (teda sa s nimi stretávajú aj tí najväčší hráči v oblasti zaznamenávania trás):

1. Zariadenie stratí samovoľne GPS spojenie
2. Presnosť GPS signálu je v rozmedzí 10 – 15 metrov. Aj pri státí na mieste alebo pomalom kroku tak môže zariadenie namerať desiatky prejdených metrov navyše.
3. Presnosť merania dokážu ovplyvniť aj vysoké stromy, oblačné/hmlisté počasie, vysoké budovy, úzke uličky miest, tunely…
4. Meranie môže ovplyvniť aj kryt mobilného telefónu, kovové predmety v blízkosti telefónu (mince, kľúče…), a z vlastnej skúsenosti môžeme s istotou upozorniť aj na „magnetové kľúče“ na otváranie vchodových dverí. Tie v blízkosti telefónu dokážu meranie úplne pokaziť.

Ako svojmu telefónu dopomôcť k presnejšiemu meraniu?
1. Snažte sa ho mať umiestnený na dostatočne odkrytom mieste, resp. sa vyvarovať tomu, aby ste ho mali hlboko vo vrecku nohavíc či na spodku ruksaku
2. Začnite aj ukončujte meranie vonku, nie vo vnútri budovy, ktorá dokáže signál pomýliť a pripočítať veľkú porciu metrov navyše.
3. Postojte pred začiatkom merania trasy na jednom mieste (odporúča sa minúta-dve), čím telefón zachytí signál kvalitnejšie a meranie bude presnejšie.

Vyššie uvedené body problémov a ich riešení nemusia platiť pre každé zariadenie, ide iba o všeobecné odporúčania.

Čo je dôležité – uložená jazda zaznamenaná prostredníctvom aplikácie sa dá použiť kedykoľvek počas mesiaca. Tzn. ak by aj došlo k zlému meraniu, viete si vo svojom konte zlú jazdu vymazať a nahradiť ju správnou, ktorá bola absolvovaná v iný deň. Zároveň budete mať stále tri ďalšie možnosti zaznamenania trasy, preto v najhoršom prípade použite jeden z nich.

Aj vzhľadom na to, že ide o prvú verejnú verziu aplikácie, by sme vás chceli poprosiť o trpezlivosť pri jej prípadnom ďalšom vylaďovaní. Takisto vás prosíme, aby ste sa na merania aplikácie bezvýhradne nespoliehali a priebežne si aspoň odkontrolovali ich presnosť (obzvlášť v prípadoch, keď aplikácia nameria vyšší/nižší počet kilometrov ako očakávate). Záznam odjazdenej trasy v mapke nájdete vo svojom konte v časti „Trasy a jazdy“ a „Aplikácia“.

Veríme, že aplikácia DPNB sa vám bude páčiť, prípadné úvodné nedostatky nám ospravedlníte a že sa nám ju spoločnými silami podarí k obojstrannej spokojnosti vyladiť. :)

Organizačný tím kampane Do práce na bicykli

zdieľať článok