Scheidt & Bachmann: Pomohlo nám nové IT centrum k rekordu?

456546

Súťaže Do práce na bicykli sa zúčastňujeme od roku 2016. Začínali sme s 11 účastníkmi, tento rok ich bolo až 168! A tým sa naše rekordné čísla nekončia. Pomohlo nám sťahovanie do nového IT centra v Žiline?

Jubilejný ročník s rekordnými číslami

Naša spoločnosť Scheidt & Bachmann na štart súťaže postavila 45 tímov a 168 účastníkov. V cieli nám na výsledkovej tabuli svietili skvelé čísla, v aké sme ani nedúfali. Jún mal totiž oproti minulému roku viacero daždivých dní, ktoré nás mierne zabrzdili. Nakoniec sme zabrali a spoločnými silami nazbierali 26 219 eko km v 3 446 jazdách! Medzi firmami sme obsadili:

 • 7. miesto (bicykel) – 20 000 km / 2 585 jázd,
 • 8. miesto (chôdza) – 1 397 km / 497 jázd,
 • 9. miesto (MHD) – 4 813 km / 364 jázd.

V súťaži samospráv sa nám taktiež darilo:

 • Bratislave, kde pôsobí náš 50-členný tím vývojárov, sme skončili na 31. mieste.
 • Po prvýkrát sme súťažili aj v Košiciach, kde sme v apríli otvorili softvérovú pobočku, pre ktorú hľadáme ďalšie posily, aby sa nám budúci rok podarilo obsadiť vyššiu priečku ako 72. miesto. 😊
 • V domácej Žiline sme obsadili suverénne 1. miesto s vysokým náskokom pred konkurenciou, ktorú sa nám konečne podarilo zdolať.

Ako je to možné?
Čítajte ďalej!

Tabulka_20231

Všetci pod jednou strechou

V Žiline sme do minulého roka sídlili na 3 rôznych miestach a to sme chceli zmeniť. Pôvodnú výrobnú halu, z ktorej sa výroba presťahovala do novej prevádzky v Bytči, sme začali prerábať. Na začiatku roka 2023 sa už do nového IT centra, na ktoré sa hala premenila, presťahovalo 300+ našich kolegov. Moderné priestory v industriálnom štýle nájdete v našej centrále na Priemyselnej ulici v Žiline. Keďže je mimo centra, kolegovia začali viac na cestu do/z práce využívať bicykel či prechádzky (napriek chýbajúcim cyklochodníkom a chodníkom). Aj vďaka tomu sa nám zvýšil počet účastníkov, jázd aj kilometrov. Preto u nás plánujeme viac cyklostojanov, keďže tie doterajšie už kapacitne nestačia, z čoho sa tešíme. 😊

Centrala_21Z pôvodnej výrobnej haly (budova vľavo) sa stalo moderné IT centrum, v ktorom majú zamestnanci Scheidt & Bachmann skvelé podmienky pre prácu aj relax.

Radosť chodiť do práce

Homeoffice sa u nás stále využíva, ale nové pracovné prostredie láka zamestnancov do kancelárií. V IT centre sme zrenovovali hygienické zariadenia vrátane spŕch, vďaka čomu mnohí začali do práce behávať. Okrem toho v ňom nájdete:

 • priestranné a presvetlené kancelárie,
 • obrovské testovacie miestnosti,
 • moderné kuchynky,
 • dizajnové mítingovky,
 • štýlovú kantínu – SuB Ka.
 • átrium – priestor s rozmerom 500 m2, ktorý je určený na konanie rôznych tímových a firemných podujatí,
 • športovú zónu – s kalčetami, stolným tenisom, biliardom, workoutovou zostavou, priestorom na skupinové cvičenia a vlastnou lezeckou stenou.

Atrium_11

Preskúmať IT centrum Scheidt & Bachmann

Je to nádherné a kreatívne prostredie pre prácu! Zároveň je v našom IT centre dostatok priestoru na relax aj aktívny oddych. A jeho slávnostné otvorenie bola ďalšia skvelá akcia, na ktorú doteraz všetci radi spomíname.

Pridáte sa?

Ak chcete u nás pracovať, oslavovať a súťažiť v 11. ročníku Do práce na bicykli, pošlite nám životopis. Otvorených máme niekoľko zaujímavých pracovných pozícií.

Katarína Labudová
Cyklokoordinátorka Scheidt & Bachmann Slovensko s.r.o.

zdieľať článok