Pripravte sa na jazdu v daždi. Nezabudnite na týchto 5 vecí

raincape_iva4

Dážď nie je pre cyklistu prekážkou. Stačí venovať pozornosť týmto piatim veciam a na bicykli sa budete cítiť príjemne aj v tom najväčšom daždi.

1. Nepremokavé a teplé oblečenie
V daždi vás najviac ochráni nepremokavý plášť a obuv. Ak nemáte nepremokavé športové oblečenie, pri jazde v meste stačí aj pršiplášť a gumáky. Nemali by ste zabudnúť na rukavice. Ochránia ruky pred chladom a spríjemnia vám jazdu. Viac tenkých vrstiev oblečenia vás dokonale izoluje od chladu.

2. Blatníky
Aj keď vaše nepremokavé oblečenie vodu znesie, je lepšie nezašpiniť sa vodou z kaluží. Blatníky by mali byť súčasťou bicykla v každom počasí. Ochránia vás pred všetkým, čo sa rozleje na ceste. Kalužiam by ste sa mali vyhýbať nie len kvôli špinavej vode, ale aj kvôli nerovnostiam, ktoré môžu skrývať.

3. Spoľahlivá batožina
Nezabudnite ochrániť aj svoj telefón, peňaženku, dokumenty alebo jedlo. Do dažďa potrebujete viac ako nepremokavý povrch tašky alebo ruksaku. Problémom býva zapínanie, ktoré môže ľahko prepustiť vodu. Prí kúpe preto dbajte na spoľahlivé zapínanie.

4. Ochrana sedadla
Ak svoj bicykel parkujete vonku, ochráňte svoju sedačku. Pri nepretržitom daždi ju nájdete mokrú, keď sa budete chcieť znova odviezť. Rýchlou pomocou je akékoľvek igelitové vrecko. Kúpiť si môžete aj nepremokavý návlek, ktorý sa o suché sedadlo postará štýlovo.

5. Svetlá
V daždi či hmle sú podstatným bezpečnostným prvkom svetlá. Potrebujete predné biele svetlo a zadné červené svetlo.

 
Zdroj: kazdydenjenabicykel.sk, obsah tvorí sportservis.sk

zdieľať článok