Súťaž zamestnávateľov ovládli železničiari

8723226713_70bd07aaee_k

Kampaň Do práce na bicykli nie je len o súťažení tímov či jednotlivcov, ale aj zamestnávateľov. Ich počet sa takisto každým rokom neustále zvyšuje a v 5. ročníku kampane sa zastavil na čísle 1349, čo je o 183 viac ako vlani (1166).

Tento rok však nebol rekordným len z pohľadu celkového čísla zapojených firiem a organizácií, ale aj z pohľadu tých zamestnávateľov, ktorým sa podarilo prekonať hranicu 100 zapojených zamestnancov. Kým minulý rok ich bolo 6, tento rok už 8 a ďalšie tri firmy ostali tesne pod týmto číslom. To dokazuje, že spoločnosti dokážu kampaň využívať stále viac a motivovať svojich zamestnancov, aby si májovú bicyklovú výzvu vyskúšali.

Špeciálne to platí o tohtoročnom víťazovi zamestnaneckej kategórie – Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s., ktorá po minuloročnom 5. mieste a 127 zapojených kolegoch dokázala svoje čísla viac než zdvojnásobiť! So 262 súťažiacimi v 76 tímoch navyše utvorila nový rekord kampane čo sa týka počtu zapojených zamestnancov z jednej spoločnosti. Spolu s víťazstvom získali železničiari aj nový skladací bicykel DEMA, ktorý si nájde svojho majiteľa spomedzi súťažiacich.

Tento rok však nemusia smútiť ani zamestnávatelia, ktorí obsadili 2. a 3. miesto. Skladacie bicykle totiž poputujú celej TOP 3, takže na nové bicykle sa môžu tešiť aj v spoločnosti AT&T Global Network Services Slovakia, s.r.o., ktorá z vlaňajšieho 37. miesta s 26 súťažiacimi v 7 tímoch poskočila až na striebornú priečku. Tohtoročný počet 191 účastníkov v 57 tímoch spravil z firmy “skokana roka”, ktorý si druhé miesto odnáša úplne zaslúžene.

Súboj o tretie miesto bol napínavý až do posledných hodín registrácie. Minuloroční víťazi z Ministerstva vnútra napokon nedokázali preskočiť Jesseniovu lekársku fakultu v Martine, ktorá so 187 účastníkmi v 52 tímoch skončila na treťom mieste a právom si zaslúži tretí bicykel. Ministerstvu vnútra sa tak so 182 účastníkmi v 55 tímoch ušla len “zemiaková” medaila, stále však s úctyhodnou účasťou atakujúcou 200 zapojených zamestnancov.

Je evidentné, že veľký potenciál ovplyvňovať mobilitu obyvateľov majú práve zamestnávatelia, ktorí dokážu svojich zamestnancov motivovať rôznymi formami k tomu, aby využívali vo väčšej miere na dochádzku do práce ekologické formy dopravy. Väčšina firiem, ktoré sú v tabuľke na popredných miestach, majú zavedené rôzne zamestnanecké benefity – okrem kvalitných hygienických zariadení a bezpečného priestoru na uskladnenie bicyklov aj väčšie či menšie pozornosti pre zamestnancov od zamestnávateľa. Sú preto skvelou inšpiráciou aj pre iné spoločnosti, ktoré svoju politiku ústretovosti voči zamestnancom-cyklistom ešte len budujú.

TOP 10 zamestnávateľov podľa počtu tímov / účastníkov:

1. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. 76 / 262
2. AT&T Global Network Services Slovakia, s.r.o. 57 / 191
3. Jesseniova lekárska fakulta 52 / 187
4. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky 55 / 182
5. Slovenská sporiteľňa, a.s. 48 / 168
6. ESET, spol. s r.o. 47 / 153
7. Miba Sinter Slovakia s.r.o. 37 / 145
8. Adient Slovakia s.r.o. 34 / 123
9. Bekaert Hlohovec, a.s. 28/ 97
10. ZF Slovakia, a.s. 26/ 97

 

Kompletné poradie všetkých zamestnávateľov nájdete na tejto stránke

Michal Majer, OCI BB

Foto: flickr.com

zdieľať článok