Minister symbolicky otvoril kampaň DPNB 2016

Do_prace_na_bic

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely dnes symbolicky pred budovou ministerstva otvoril tohtoročnú kampaň Do práce na bicykli. Od začiatku mája viac ako 5 600 ľudí v 60 slovenských mestách jazdí do práce na bicykli. V porovnaní s minulým ročníkom súťaže Do práce na bicykli ide o takmer dvojnásobne vyšší záujem zo strany verejnosti. K akcii sa tento rok pripojí aj sám minister a budúci týždeň sa vyberie na bicykli do práce.

„Som veľmi rád, že tento rok sa do súťaže prihlásilo ešte viac ľudí a viac miest v porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi. Čísla zo začiatku súťaže dokazujú, že popularita cyklistickej dopravy na Slovensku rastie a aj tento druh dopravy si zaslúži našu pozornosť,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely. Cieľom súťaže je podľa ministra podpora rozvoja nemotorovej, najmä cyklistickej dopravy v mestách. „V praxi by to malo znamenať čo možno najväčšie využitie bicyklov na úkor automobilov, ktorých nárast má negatívne vplyvy na dopravu i životné prostredie,“ povedal Brecely.

Súťaž Do práce na bicykli vyhlasuje ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a trvá od 1. 5. do 31. 5. 2016. V tomto termíne bude medzi sebou súťažiť 1 730 zaregistrovaných tímov zamestnancov z firiem či inštitúcií, ktoré sídlia v prihlásených mestách. Tento rok je hlavnou témou kampane bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Každý z účastníkov súťaže preto dostane tričko s posolstvom „Jazdime spolu“ a bude v ňom jazdiť so zámerom, aby upozornil najmä šoférov idúcich za nimi na dodržiavanie bezpečného odstupu pri obiehaní minimálne 1,5 metra.

Všetci súťažiaci cyklisti si budú môcť aj tento rok na stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu už počas jej trvania vyrátať, koľko svojou jazdou na bicykli ušetrili emisií CO2. Súčasne sa môžu online porovnať s konkurenciou z iných tímov či miest a zistiť, či musia pridať v cestách do práce na bicykli.


Karolína Ducká
Hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

zdieľať článok