Kompletné cyklostanovištia získali ďalšie mestá!

cyklostojany

Vďaka Slovenskej sporiteľni, štedrému partnerovi kampane DPNB, pribudne na Slovensku ďalších päť kvalitných cyklostanovíšť. Cyklostojany na 10 bicyklov doplnené o verejnú cyklopumpu vrátane inštalácie zamieria do miest, ktorým sa podarilo splniť základnú podmienku účasti aspoň 100 obyvateľov registrovaných v kampani, a zároveň sa na nich usmialo šťastie v žrebovaní.

Aj tretí rok v rade tak Slovenská sporiteľňa pokračuje v zlepšovaní infraštruktúry pre cyklistov na Slovensku. Vďaka tejto podpore bude po tomto ročníku kampane nainštalovaných už 81 kvalitných „účkových“ cyklostojanov a 13 verejných cyklopúmp v 15 mestách. Idea spolupráce medzi lídrom bankového trhu a najväčšou kampaňou zameranou na udržateľnú mobilitu, ktorou bolo okrem iného aj zanechanie trvalej stopy v uliciach slovenských miest, sa tak po tretíkrát zhmotnila v typicky modrých cyklostanovištiach. Tie sú veľmi cenným doplnkom pre obyvateľov pohybujúcich sa po meste na bicykli.

Métu účasti aspoň 100 registrovaných obyvateľov napokon dosiahlo 18 samospráv, pričom niekoľko ďalších skončilo len tesne pod ňou – Zlaté Moravce a Prievidza s 95 účastníkmi a Nové Mesto nad Váhom s 94. Šanca vyhrať niektoré z cyklostanovíšť tak bola v tohtoročnom „koronovom“ ročníku netradične vysoká.

Napriek tomu, že v žrebovaní bolo aj veľa výhercov z predošlých ročníkov, (cyklo)osud to zariadil tak, že tento rok získali trvalú pamiatku na účasť v kampani mestá, ktoré doteraz ešte nevyhrali.

Výhercami pre ročník 2020 sa stávajú:

POPRAD
BRATISLAVA
MARTIN
LEVICE
PIEŠŤANY

Výhercom gratulujeme a veľká vďaka patrí aj lokálnym koordinátorom, ktorí dokázali vymotivovať obyvateľov svojich miest k účasti k účasti v kampani. :)

Organizačný tím kampane Do práce na bicykli

Video zo žrebovania:

zdieľať článok