Kampaň DPNB podporil aj prezident Kiska

2

V stredu 25. mája vyrazil do práce na dvoch kolesách aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý svojou účasťou symbolicky podporil kampaň Do práce na bicykli 2016. Štart jeho cesty bol na ulici Čmelovec a zakončil ju na nádvorí Prezidentského paláca, kde sa stretol so zástupcami médií a národným cyklokoordinátorom Petrom Klučkom, ktorý mu odovzdal súťažné tričko kampane.

“Dnes ráno som šiel do práce na bicykli, aby som podporil sympatickú iniciatívu – mesiac jazdy do práce na bicykli. Ale aj aby som sa trochu rozhýbal a vyčistil si hlavu, pretože ako prezident nemám veľa príležitostí športovať,” uviedol prezident, ktorý rannú cestu do práce absolvoval spolu s členmi svojej osobnej stráže, ktorí mu asistovali rovnako na bicykloch. Ako ďalej pokračoval, rád sa vraj chodí bicyklovať na hrádzu alebo s deťmi, ale tento rok zatiaľ nemá na tachometri najazdených veľa kilometrov.

Napriek tomu, že prezident pri výkone svojej funkcie používa predovšetkým motorové dopravné prostriedky, uvedomuje si dôležitosť alternatívnych foriem prepravy, ktoré sú najmä v dnešnej dobe jedným z riešení zlej dopravnej situácie v mestách. “V Bratislave, ktorá je preplnená autami, je bicykel šikovným dopravným prostriedkom. Len k sebe musíme byť ohľaduplnejší – vodiči aj cyklisti,” uviedol prezident.

Do 5. ročníka celoslovenskej kampane Do práce na bicykli sa prihlásilo až 60 samospráv a 5637 súťažiacich, ktorí sa rozhodli počas mája jazdiť do práce na dvoch kolesách. Cyklisti sa svojou účasťou snažia podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách a podnietiť samosprávy, aby vytvárali na svojom území vhodné podmienky na využívanie cyklistickej dopravy. Zároveň má motivovať aj zamestnávateľov, aby vytvorili vo svojich sídlach podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.

1

4

5

6

7

 

dpnb, mm

 

 

 

 

 

zdieľať článok