Do práce na bicykli vyrazí rekordných 100 samospráv!

123

Kampaň Do práce na bicykli sa blíži do svojho veľkého registračného finále. Do jej štartu ostáva týždeň, tímy majú na prihlasovanie do najväčšieho pelotónu Slovenska ešte dva. Už teraz je však jasné, že jeden rekord sa súťaži podarilo prekonať – v počte registrovaných samospráv.

Doteraz bol maximálny počet prihlásených miest a obcí 99, ktorý kampaň zaznamenala v roku 2019. A hoci to deň pred uzavretím registrácie samospráv na prekonanie rekordu nevyzeralo, prihlášky Krupiny, Svidníka, Turčianskych Teplíc a Rimavskej Seče pomohli dotiahnuť číslo na okrúhlu stovku. “Sme nesmierne radi, že o kampaň je zo strany samospráv takýto záujem. Pod číslo 90 sme klesli len počas najhoršieho “koronového” roku, a aj vtedy sa prihlásilo až 85 miest a obcí. Stovka je však výnimočná a teší nás, že kampaň sa otvára stále väčšiemu počtu obyvateľov,” uviedla koordinátorka kampane Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy Banská Bystrica.

Nasledovať bude “veľké finále” v podobe registrácie tímov. Už v týchto dňoch počet zaregistrovaných súťažiacich presiahol číslo 5-tisíc a s blížiacim sa štartom kampane sa bude rýchlo zvyšovať. “Tesne pred začiatkom kampane pribúda do štartovacej listiny aj vyše tisíc nových súťažiacich denne. Sme preto zvedaví, na akom čísle sa počty registrovaných zastavia. Po úspechu s prihlásenými samosprávami veríme, že tento rekord nezostane osamotený,” uviedla Štulajterová. Vysoký počet zaregistrovaných súťažiacich sa odráža aj na celkovom počte zaevidovaných zamestnávateľov, ktorý je už takmer 600, ako aj samotných tímov, ktorých číslo presiahlo 1500.

Hoci súťažná časť kampane Do práce na bicykli štartuje 1. júna, registrácia tímov bude pokračovať až do 7. júna. Evidenčný systém je totiž nastavený tak, že aj v posledný deň registrácie si súťažiaci budú môcť spätne pridať jazdy za celý prvý týždeň súťaže.

www.dopracenabicykli.eu

mm

zdieľať článok