Bicykle ako súčasť firemnej kultúry

IMG_2008

V súčasnej modernej dobe už o kvalite zamestnávateľa nerozhoduje len pohľad na výplatnú pásku jeho zamestnancov, ale aj pracovné podmienky a benefity, ktoré im dokáže ponúknuť. Je potešiteľné, že aj na Slovensku sa v tomto smere udomácňuje trend tzv. zamestnávateľov priateľských k cyklistom. Tí na svojich pracoviskách ponúkajú nielen priestory na odloženie bicyklov, ale aj ďalšie služby a aktivity, ktoré začleňujú cyklistiku do bežného života spoločnosti. A kampaň Do práce na bicykli je nesmierne rada, že tento rok je jedným z jej partnerov firma GlobalLogic, ktorá si tento moderný prístup k zamestnancom – cyklistom v plnej miere osvojila.

Spoločnosť s pobočkami v Košiciach, Banskej Bystrici a Žiline nie je v kampani nováčikom. Už vlani postavila na štart 28 zamestnancov v 8 tímoch a tento rok ich počet ešte narástol – na 41 kolegov v 12 tímoch. Tí zatiaľ v aktuálnom ročníku absolvovali vyše 400 jázd a najazdili takmer 3000 kilometrov na bicykloch. Ako vysvetľuje firemná koordinátorka Zuzana Tereščáková, väčšina ich súťažiacich jazdí do práce na bicykli počas celého roka, a nejde teda len o májové bicyklové dobrodružstvo. Ich zamestnanci majú dochádzanie do práce na bicykli skrátka „v krvi“. „V Žiline máme kolegov, ktorí po práci často chodievajú aj na spoločné cyklotúry a dávajú si poriadne do tela. Spoločné bicyklovanie máme aj ako jednu z aktivít počas „týždňa zdravia“. Bicykle sú skrátka prirodzenou súčasťou našej firemnej kultúry,“ hovorí Tereščáková.

Nie je to však len o pozitívnom prístupe k bicyklovaniu. GlobalLogic má vytvorené aj kvalitné podmienky na to, aby zamestnanci pohodlne dochádzali do práce na dvoch kolesách. V každom z business centier, kde pobočky firmy sídlia, majú zabezpečené cyklostojany a priestory, aby bolo odkladanie bicyklov pohodlné. Svojim zamestnancom v Košiciach firma dokonca ponúka aj jedinečný benefit v podobe možnosti vypožičania si firemných bicyklov – či už na víkend, počas obeda, alebo keď si niečo potrebujú ísť vybaviť v čase osobného voľna (titulná fotka k článku). „V Žiline a Košiciach môžu kolegovia využiť aj bikesharing. V Žiline sú stanice na odkladanie bicyklov hneď v blízkosti našej pobočky, čo je veľkou výhodou. V Košiciach viete nechať bicykel na ľubovoľnom mieste,“ uzatvára Tereščáková.

OCI BB, mm

zdieľať článok