Začína sa prihlasovanie tímov do súťaže Do práce na bicykli 2016

DPNB plagat A3 2016 BB EMS

Bratislava (1. apríla 2016) – Jarné počasie láka do ulíc nielen viac ľudí, ale aj cyklistov. Ministerstvo dopravy v rámci tohtoročnej kampane Do práce na bicykli oddnes spúšťa prihlasovanie tímov. Súťažiť môžu dvoj až štvorčlenné tímy zamestnancov firiem, inštitúcií či organizácií v tých mestách, ktoré sa do súťaže už zaregistrovali. K dnešnému dňu je to celkom 44 slovenských miest.  Ďalšie tak môžu urobiť do 15. apríla na stránke www.dopracenabicykli.eu. Tvárou tohtoročnej kampane je herec a režisér Juraj Nvota.

„Verím, že stále viac ľudí čoskoro objaví ten radostný pocit slobody a nezávislosti,“ odkazuje herec a režisér Juraj Nvota všetkým, ktorí v máji vyskúšajú presadnúť na bicykel. Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto bude v máji do práce cestovať pešo, na kolobežke, korčuliach či MHD. Jednoducho inak, než autom. Zámerom kampane je podporiť udržateľné formy dopravy v našich mestách a upozorniť samosprávy na potrebu rozvoja pešej a cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov na potrebu vytvárania vhodných podmienok pre cyklistov na pracoviskách.
Dvoj až štvorčlenné tímy zamestnancov z registrovaných slovenských miest majú možnosť prihlásiť sa do súťaže do 26. apríla. „Princípom súťaže nie je dosiahnuť najvyššie čísla najazdených kilometrov, ale predovšetkým zapojiť do aktivít čo najviac zamestnancov a ukázať im, že cesta do práce bicyklom môže byť veľmi príjemným štartom, ale aj záverom pracovného dňa,“ vysvetľuje národný cyklokoordinátor Peter Klučka.

Súťaž podporuje využitie bicyklov na pravidelné dochádzanie do práce už niekoľko rokov. V minulom roku sa do kampane zapojilo 2870 súťažiacich v 916-tich tímoch z celkovo 55-tich slovenských miest. Kampaň vyhlasuje národný cyklokoordinátor z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR v spolupráci s občianskym združením OCI BB z Banskej Bystrice.

01.04.2016

Odbor komunikácie
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

zdieľať článok