Nabíjacie stanice pre zamestnancov? Econec dáva e-mobilite zelenú!

1315

Elektrické bicykle či kolobežky sú posledných pár rokov skutočným trendom. Táto zaujímavá téma ľudí láka a vidno to aj na preferenciách pri kúpe nového bicykla. Predaje tých elektrických neustále rastú, a naopak, klasické bicykle si ľudia z predajní odnášajú v čoraz menšom počte.

Preto sme radi, že kampani Do práce na bicykli pribudol tento rok atraktívny partner v podobe spoločnosti Econec, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou inovatívnych nabíjacích staníc pre elektrické bicykle, kolobežky a e-mopedy. Okrem toho ponúka aj cykloprístrešky so solárnou strechou, vďaka ktorej môžu byť umiestnené kdekoľvek na cyklotrasách, ale aj v obciach, mestách či firmách.

O efektívnych spôsoboch ako „elektrického tátoša“ nabiť sa až tak často nehovorí. Doma to až tak zložité nie je, avšak v priestoroch firiem, obchodných prevádzok či úradov môže ísť o vskutku komplikovanú záležitosť. O možnostiach, ktoré nabíjacie stanice ponúkajú, sme sa preto porozprávali s tým najkompetentnejším, Milanom Hankom, riaditeľom spoločnosti Econec.

Nabíjacie stanice pre elektrické bicykle či kolobežky získavajú posledné roky stále väčšiu popularitu. Najčastejšie sa s nimi môžeme stretnúť pri rôznych hoteloch, kde rozširujú ponuku pre cykloturistov. Nie je to však len o rekreačnej cyklistike. Kde všade sa nabíjacie stanice môžu nainštalovať?
Prednosťou nabíjacích staníc Econec sú ich variabilné technologické riešenia pre rôzne formy využitia s originálnym dizajnovým prevedením. Preto je umiestnenie našich nabíjacích staníc možné na rôznych miestach podľa požiadaviek zákazníka. Aj na miestach, kde nie je klasický zdroj elektrickej energie ako sú cyklochodníky, pre zamestnancov vo firmách, pri nákupných centrách, v mestách a obciach, pri vlakových či autobusových staniciach.

Koľko elektrických bicyklov sa dokáže v jednej nabíjacej stanici dobíjať a aké konektory sú pri nej dostupné? Dokáže si v stanici dobiť svoj elektrický bicykel každý cyklista?
Z jednej nabíjacej stanice sa dokáže nabiť až 5 elektrických bicyklov. Sú modulárne, tzn. do stanice je možné zakomponovať akýkoľvek nabíjací systém ako napríklad Bosch, Yamaha, Shimano, Bafang, Specialized a iné. Do staníc vieme integrovať aj nabíjacie systémy pre elektrické kolobežky alebo skútre. Okrem iného stanice disponujú aj USB vstupmi, takže si môžete nabiť aj mobil alebo SMART hodinky.

Kampani Do práce na bicykli ste venovali nabíjaciu stanicu eBIKE BOX mini. Čím je tento základný model vašich staníc zaujímavý?
eBIKE BOX mini je naša malá nabíjacia stanica, ktorá taktiež ponúka možnosť akéhokoľvek nabíjacieho systému. Zo stanice sa dokáže nabíjať 5 elektrických prostriedkov. Má aj 2 klasické zásuvky pre nabíjanie s vlastnou nabíjačkou. A vďaka nej sa môže nabíjať až 7 elektrických bicyklov.

Zaujala nás aj profesionálna nabíjacia stanica eBIKE BOX vision obsahujúca displej. Aké výhody táto inovácia prináša?
Najmodernejšia a unikátna nabíjacia stanica eBIKE BOX vision je rozšírená o dotykový informačný displej. Vďaka nemu si vie užívateľ zobraziť množstvo informácií, napríklad o danej oblasti, mapy, prehľady trás, informácie o počasí, alebo zistiť, ktorý nabíjací port je vhodný pre konkrétny typ elektrobicykla.

Ako je to s inštaláciou? Zvládnu si niektoré nabíjacie stanice nainštalovať klienti sami alebo je potrebná asistencia vášho technika?
Inštaláciu si zákazník môže vykonať sám, ale pripojenie do siete si vyžaduje prítomnosť elektrotechnika s platným osvedčením.

Okrem nabíjacích staníc sa zaoberáte aj výrobou jedinečných solárnych prístreškov. Poviete nám o nich viac?
Nabíjacie stanice pre elektrické bicykle sú veľmi obľúbené pri cyklotrasách, kde často nie je možnosť elektrickej prípojky. Preto sme sa rozhodli vyvinúť solárny prístrešok, ktorý môže byť umiestnený kdekoľvek, či už v prírode, obciach, mestách, alebo aj pri firmách. Prístrešok so solárnymi panelmi ponúka nielen čistú energiu pre nabíjanie elektrických bicyklov, ale aj možnosť oddýchnuť si po náročnej cyklotúre.

Pôsobíte len na slovenskom trhu alebo vaše produkty poznajú aj cyklisti za hranicami?
Sme mladá firma, avšak už dnes nájdete desiatky nabíjacích staníc po celom Slovensku. V našich produktoch vidíme veľký potenciál, o čom svedčí aj dopyt zo zahraničia. Aktuálne máme obchodných partnerov po celej Európe, napr. vo Francúzsku, Taliansku, Grécku, Portugalsku alebo Slovinsku, ale napríklad aj na Islande.

Máte v pláne nejaké novinky, ktoré by zaujímavým spôsobom rozšírili vašu ponuku?
Neustále sledujeme spätnú väzbu od zákazníkov, užívateľov, ale aj to, čo chýba v mikromobilite, aby sme mohli danú oblasť rozvíjať a inovovať. Máme pripravených niekoľko noviniek, ktoré zverejníme čoskoro na našom webe a sociálnych sieťach.

zdieľať článok