ABUS – bezpečnosť bicykla v najlepších rukách

ABUS zaisťuje dobrý pocit bezpečia po celom svete už od roku 1924. Chráni hmotný majetok, váš život a ponúka vám produkty a služby pre vašu bezpečnosť na cestách. Portfólio ABUS, okrem iného, zahŕňa cyklistické zámky, cyklistické prilby a tašky, zámky na motocykle, štvorkolky, lode či snežné skútre, ako aj zabezpečenie nákladu a príslušenstva.

Nemecký koncern ABUS KG patrí medzi svetových výrobcov mechanického zabezpečenia. V súčasnosti zaujíma ABUS vedúce postavenie vo všetkých oblastiach svetového trhu. Komplexný výrobný program zahŕňa produkciu visacích zámkov, petlíc, cylindrických vložiek, prídavných dverných a okenných zámkov, cyklo a moto-zámkov, cyklo-prilieb a tašiek.

Samotná výroba produktov ABUS prebieha v súlade s príslušnými európskymi normami. Výrobné postupy sa radia medzi najmodernejšie v dnešnom priemysle. Počas výroby sa zároveň vykonávajú námatkové testy, ktoré zaručujú vysokú kvalitu produktov. Spoločnosť ABUS KG pri vývoji svojich výrobkov spolupracuje s nemeckou kriminálnou políciou a toto zabezpečenie uznávajú významné poisťovne v združení VdS. Produkty značny ABUS sú vo viacerých kategóriách aj víťazmi spotrebiteľského testu Dtest.

Tento nemecký výrobca zabezpečuje vo svojich produktoch vysokú spoľahlivosť a dlhú životnosť s jednoduchou obsluhou s cieľom splniť rastúce požiadavky na bezpečnosť súkromných aj komerčných používateľov.

Špičkové zámky na bicykel

Rok čo rok sú ukradnuté tisíce bicyklov. Ale len pár percent týchto krádeží je objasnených. Nechcite, aby sa to stalo aj vám! ABUS má pre Vás širokú ponuku zámkov na bicykel, ktoré ochránia Váš bicykel pred ukradnutím. Je len na Vás, ktorý z nich si vyberiete.

Môžu to byť veľmi kvalitné U-zámky, ktoré sú už “klasika”, pokiaľ ide o zabezpečenie bicykla. Pevné materiály a žiadne pohyblivé časti mimo zámku, sú výborným východiskovým bodom pre najväčšiu možnú odolnosť voči nežiadúcej manipulácii. Tiež si môžete vybrať reťazové zámky, ktoré sú vynikajúcou voľbou, pokiaľ ide o zabezpečenie bicykla. Ponúkajú mnoho spôsobov na uzamknutie bicykla k pevnému objektu, čím sa znemožňuje bicykel len tak zdvihnúť a odniesť. Ďalšou možnosťou sú valčekové zámky rady Steel-O-Flex, ktoré sú zložené z valčekov z tvrdenej ocele, v ktorých je pevné oceľové lano. Lanové zámky sú tiež veľmi vhodné, najmä pokiaľ je prioritou pohodlie a praktickosť. Majú nízku hmotnosť a veľkú ohybnosť, poskytujú základnú ochranu.

Revolúciu v ochrane bicyklov predstavujú zámky BORDO. Zámky rodiny BORDO sú ľahké a kompaktné, sú dostupné v rôznych farbách, dĺžkach a s rôznymi uzamykacími systémami. Kompaktný zámok ABUS Bordo ponúka vyšší stupeň zabezpečenia. Má tvar skladacieho metra. Je dobre skladný a je vybavený púzdrom na prepravu na bicykli. Je možné ho ľahko a rýchlo použiť na uzamknutie bicykla k pevnému objektu.

Inovatívne ABUS prilby

Štúdie potvrdzujú, že nosenie prilby výrazne znižuje riziko úrazu hlavy v prípade nehody na bicykli. Stále viac cyklistov si túto skutočnosť uvedomuje a stávajú sa fanúšikmi prilieb nielen na športové využitie, ale aj na každodenné použitie.

Prilby ABUS sú charakteristické tým, že sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov, najnovšími výrobnými procesmi a profesionálnym dizajnom. ABUS ponúka inovatívne riešenia s výkonným odvetraním, veľkým pohodlím a individuálnym prispôsobením na hlavu. Na mnohých detských a mestských prilbách je integrované zadné svetlo, ktoré poskytuje dodatočnú bezpečnosť. Prilby ABUS tak spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky používateľov.

Cyklistické prilby ABUS môžu zachrániť aj váš život!

Ako správne zabezpečiť bicykel:
– bicykel parkujte na osvetlenom, rušnom a prehľadnom mieste
– aj počas krátkej zastávky bicykel uzamknite
– bicykel uzamykajte k pevnému objektu, ako stojan či lampa
– ak nie je iná možnosť, uzamknite viac bicyklov k sebe viacerými zámkami
– hodnotné veci vyžadujú kvalitu – cena zámku by mala byť približne 10% z hodnoty bicykla
– vyberte si zámok, ktorý sa dá pohodlne upevniť na rám bicykla či pod sedadlo alebo sa zmestí do tašky

Viac informácií na www.abus.sk

zdieľať článok