V kampani DPNB je registrovaných už 59 samospráv

1047916_734721323243701_972928255328093126_o

Stačil len mesiac, aby sa do kampane Do práce na bicykli 2017 prihlásil takmer rovnaký počet samospráv ako vlani. Kým pred rokom ich v súťaži figurovalo 60, v úvode apríla ich počet narástol už na 59. Mestá a obce majú pritom ešte viac ako dva týždne na to, aby rozšírili zoznam registrovaných účastníkov kampane – ich prihlasovanie sa uzavrie 18. apríla, registrácia súťažných tímov skončí 5. mája.

Spolu s vysokým počtom prihlásených miest evidujú organizátori aj rýchly nárast registrovaných súťažiacich. Od 9. marca, kedy sa v systéme objavil prvý prihlásený tím, bolo v celoslovenskom pelotóne zaregistrovaných už vyše 1500 účastníkov v takmer 500 tímoch. Ešte pred začiatkom apríla tak bol zoznam účastníkov dlhší, ako v jej prvom celoslovenskom ročníku v roku 2014. “Veľký záujem zamestnancov o kampaň Do práce na bicykli nás naozaj teší. Denne niekedy evidujeme aj viac ako sto prihlásených súťažiacich a tento počet sa neustále zvyšuje. Veríme, že týmto tempom prekonáme nielen rekord v počte prihlásených samospráv, ale aj účastníkov,” hovorí Andrea Štulajterová, hlavná koordinátorka kampane. Ako dopĺňa, tento rok je pritom skorá registrácia veľmi dôležitá, keďže prvé tri samosprávy, ktoré dosiahnu počet 400 prihlásených účastníkov, získajú štýlový mestský bicykel.

Kampaň tento rok ponúka aj zaujímavú novinku pre firmy a organizácie, ktorá sa už počas prvého mesiaca stretla s veľkou odozvou zo strany zamestnávateľov – funkciu tzv. firemného koordinátora. Ten bude mať počas konania súťaže špeciálne konto, cez ktoré bude mať prehľad o všetkých tímoch zaregistrovaných pod firmou. “Firemný koordinátor si bude môcť zoraďovať tímy podľa počtu prejdených kilometrov, jázd na bicykli, alebo im posielať interné správy. Na záver bude môcť zamestnávateľ práve z týchto prehľadných dát určiť najaktívnejšie tímy vo firme, ktoré môže aj oceniť,” hovorí Štulajterová.

Medzi zaujímavé novinky patrí možnosť registrácie pre študentov stredných a vysokých škôl, ktorí v čase začiatku kampane dosiahnu vek 15 rokov. Organizátori už dokonca evidujú prvé študentské tímy, ktoré na túto možnosť zareagovali, a do súťaže vstúpili nielen ako reprezentanti svojho mesta, ale aj svojej školy. “Minulý rok sme evidovali množstvo žiadostí zo strany študentov, ktorí sa do kampane zapojiť chceli, ale v pravidlách táto možnosť nebola. Preto sme veľmi radi, že tento rok sa už môžu stať plnohodnotnou súčasťou súťaže Do práce na bicykli. Veríme, že ich účasť podnieti aj samotné školy k budovaniu lepších podmienok pre študentov dochádzajúcich na vyučovanie na dvoch kolesách,” uzatvára hlavná koordinátorka kampane.

 

ocibb, mm

zdieľať článok