DPNB aplikáciu nahradí STRAVA

51611

Po niekoľkých sezónach s vlastnou DPNB aplikáciou dochádza v ročníku 2024 k zmene. Aplikáciu DPNB sme museli z technických dôvodov z obchodov stiahnuť a rozhodli sme sa ju nahradiť aplikáciou STRAVA. Pri nej sme zabezpečili vyššiu kapacitu zapojených účastníkov a pripravili funkciu, vďaka ktorej bude DPNB systém automaticky sťahovať špecificky označené jazdy do súťažného konta.

Súťažiaci tak budú mať dve možnosti – po prepojení aplikácie STRAVA so svojím kontom si budú môcť vyberať vhodné jazdy z aplikácie manuálne (a priraďovať k nim vybranú formu dopravy v podobe bicykla, chôdze alebo verejnej dopravy), alebo si budú bicyklové jazdy/cesty chôdzou označovať heštegmi #doprace a #domov, čím jazdy v Strave priamo presunú medzi svoje súťažné jazdy.

Postup na základné spárovanie aplikácie s DPNB kontom a nahranie uloženej jazdy je jednoduchý:

1. Stiahnite si z obchodov Google Play alebo App Store aplikáciu Strava a prihláste sa do nej (nie je potrebné kupovať si platenú verziu aplikácie, evidencia jázd do kampane DPNB funguje aj jej v základnom nastavení).

2. Kliknite na tlačidlo Connect with STRAVA. Otvorí sa web Stravy, v ktorom sa prihlásite rovnako, ako ste sa prihlásili do samotnej aplikácie.

3. Povoľte systému DPNB prístup k vašim aktivitám – ponechajte označené „View data about your private activities“ a kliknite na Authorize.

4. Pre pridanie jazdy kliknete opäť na tlačidlo Connect with STRAVA, zvolíte smer jazdy a spôsob dopravy, a vyberiete si uloženú Strava trasu, ktorou ste išli. Kliknite na Vytvoriť a hotovo, jazda sa pridá do vášho konta.

Ešte pohodlnejším spôsobom zapisovania jázd je ich automatizácia prostredníctvom heštegov. Systém DPNB totiž umožňuje pridávanie jázd zo Stravy prostredníctvom heštegov #doprace alebo #domov. Keď tieto heštegy uvediete v názve ukončenej jazdy a tá bude v Strave zosynchronizovaná, nebudete musieť jazdu pridávať ručne v konte súťažiaceho – ihneď sa zobrazí vo vašom zozname jázd v DPNB konte.

Postup, ako jazdu pridať automaticky:

1. Ukončite jazdu v Strave ťuknutím na tlačidlo STOP a následne na FINISH.

2. Zobrazí sa vám obrazovka Save Activity. Do políčka Title your ride zadáte text #doprace alebo #domov, podľa smeru, ktorým ste išli.

3. Vpravo hore na obrazovke kliknite na SAVE. Hotovo.

Je dôležité pripomenúť, že jazda sa vo vašom DPNB konte nezobrazí, ak ju nebudete mať zosynchronizovanú v samotnej Strave. Ak bude jazda len v pamäti telefónu a nie na serveri, systém DPNB ju nebude môcť stiahnuť. Na synchronizáciu jázd preto musíte mať Stravu (a teda aj samotný telefón) pripojený k internetu. Následne v prehľade jázd potiahnutím prsta nadol jazdy uložené v telefóne synchronizujete so serverom Stravy.

Treba tiež zdôrazniť, že systém DPNB naťahuje ten druh aktivity, ktorý ste si vy sami zvolili v Strave. Ak ste teda išli pešo a v Strave máte aktivitu označenú ako bicyklovanie (Ride alebo EBikeRide), v evidencii jázd budete mať zaznamenaný „bicykel“. V takom prípade je potrebné jazdu v systéme DPNB vymazať, a následne v Strave jazdu editovať, pričom zmeníte spôsob prepravy na Walk alebo Run.

S vyššie uvedenou vecou súvisí aj postup, ktorý treba aplikovať po prípadnom zmazaní jazdy (napr. z dôvodu jej dodatočnej editácie, zmeny dopravného prostriedku a pod.). Ak automatizovanú Strava jazdu zmažete z konta a budete chcieť nahrať novú, je potrebné v Strave do názvu jazdy doplniť dodatočný text, aby sa názov odlíšil od predchádzajúceho a DPNB systém zaregistroval zmenu. Do názvu je preto potrebné vpísať napr. #doprace rano. Po uložení takto zmenenej jazdy a refreshnutí DPNB konta sa aktualizovaná jazda zobrazí nanovo v zozname jázd.

Je dôležité zdôrazniť, že aj v prípade Stravy platí pravidlo nahrávania jázd v aktuálny deň a maximálne 6 dní spätne. Nebude preto možné jazdy zosynchronizovať napr. na konci mesiaca za celý jún. Systém to nedovolí, medzi jazdy nahrá len tie, ktoré nie sú staršie ako 6 dní.

Chceme tiež pripomenúť, že ide o novú funkcionalitu, ktorá nemohla byť vo veľkom testovaná. Môže preto dôjsť k nepredvídateľným technickým problémom, ktoré sme počas testovania neodhalili. Prosíme vás preto, aby ste si jazdy a ich nahratie v DPNB systéme priebežne kontrolovali, v prípade problémov si ich nahrali manuálne a kontaktovali nás s popisom problému.

dpnb, mm

zdieľať článok