Do kampane DPNB sa zaregistrovalo 8531 obyvateľov

bike-1877387_960_720

V noci z 5. na 6. mája sa definitívne uzavrela registrácia do kampane Do práce na bicykli 2017, ktorá aj počas svojho 4. celoslovenského ročníka prekonala všetky rekordy v účasti. Počas mája tak bude v uliciach 74 miest a obcí bicyklovať celkovo 8531 súťažiacich, čo je o 51,34 % viac ako vlani. Spolu vytvorili účastníci až 2566 tímov, čím prekonali minuloročný výsledok o viac než 800 tímov.

Aj aktuálny ročník kampane tak pokračuje v nastúpenom trende z minulých rokov a vo všetkých smeroch tak zaznamenáva nárast popularity. “Chceme sa poďakovať všetkým prihláseným účastníkom, že sa do súťaže zaregistrovali, čím sa nezapojili len do boja o ceny, ale svojím hlasom prispeli aj k upozorneniu kompetentných na problémy, s ktorými sa cyklisti každý deň na slovenských cestách stretávajú,” hovorí Andrea Štulajterová, národná koordinátorka kampane.

Organizátorov príjemne prekvapili aj zamestnávatelia, ktorí sa tento rok prostredníctvom svojich tímov do súťaže zapojili. Ich počet sa tento rok zastavil na čísle 1166, čo je o viac než 300 viac ako pred rokom. “Sme naozaj veľmi radi, že mnohé firmy využili kampaň na posilnenie  teambuildingu na pracoviskách, ktorý zabezpečujeme prostredníctvom nášho evidenčného systému my. Okrem toho sme vytvorili tzv. firemné kontá pre takmer 40 zástupcov zamestnávateľov, ktorí cez tieto prístupy dokážu interne vyhodnotiť jednotlivé zamestnanecké tímy a najaktívnejších cyklistov dokonca odmeniť, a za samozrejmosť považujeme aj vytváranie bezpečného priestoru pre uloženie bicyklov na pracoviskách,” vysvetľuje Michal Majer z organizačného tímu súťaže.

Kampaň pokračuje počas celého mája, kedy si budú tisíce účastníkov evidovať najazdené kilometre do práce a z práce, pričom sa budú snažiť dosiahnuť, aby minimálne 2/3 z ich ciest počas mesiaca absolvovali na bicykli, čo ich posunie do žrebovania o atraktívne ceny v podobe elektrického bicykla, pobytu v horskom hoteli či štýlového mestského bicykla. Do žrebovania pritom budú zaradení aj tí, ktorí počas mája odjazdia minimálne 500 kilometrov na dvoch kolesách. “Všetky rekordy v účasti sú prekonané, teraz je na samotných súťažiacich, aby prekonali aj tie, ktoré sa týkajú ušetreného CO2, či počet jázd a kilometrov na bicykli. Minulý rok to bolo takmer 800-tisíc kilometrov, takže tento rok veríme, že pokoríme 1 milión,” uzatvára Andrea Štulajterová.

 

ocibb, mm

zdieľať článok