6 tipov na jedlo, ktoré si zbaliť na bicykel

Kyoho-grape

Ak rozmýšľate nad tým, čo si zbaliť na cyklovýlet alebo čo jesť popri tréningu, inšpirujte sa našimi tipmi. Pripravte si jedlo, ktoré vaše telo pri športe ocení.

1. Banány
Banány sú skladné a plné energie, ktorá sa z nich uvoľňuje postupne. Preto by ste banán mali zjesť pol hodinu pred zasadnutím na bicykel. Obsahujú vitamín C, draslík, horčík, fosfor a železo, látky, ktoré podporujú imunitu. Naviac banány odbúravajú aj stres a uvoľňujú kŕče. Športovci vedia, prečo na banány nedajú dopustiť.

2. Hrozno
Druhým obľúbeným a osviežujúcim ovocím je hrozno, ktoré bojuje proti únave. Môžete si ho dopriať kedykoľvek počas bicyklovania. Sušené, čerstvé alebo mrazené. Stále plné energie a vitamínu C, E aj B6.

3. Datle
Stačí menšie množstvo datlí a získate energiu na ďalšie dve hodiny na bicykli. Kvalitné datle sú lákadlom pre chuťové bunky. Mäkké, sladké a plné draslíka, vitamínu A a vitamínu K. Môžete ich zmiešať s ďalším sušeným ovocím alebo orieškami a pripraviť si vlastné energetické tyčinky.

4. Ovocné pyré
Nemusíte zobrať jedlo svojej ratolesti, môžete si vyrobiť vlastné pyré z banánov, marhúľ či jabĺk. Takéto pyré sa ľahko prenáša a šetrí váš čas pri jedení. Čím viac ovocia zjete aj pomocou pyré, tým lepšie pre vaše zdravie a výkon.

5. Limonáda
Aj pitný režim si môžete obohatiť o vitamíny a trochu energie. Stačí pridať do vody kúsky ovocia, bobule alebo bylinky. Čím dlhšie necháte nápoj odstáť, tým bude jeho chuť plnšia. Ak zabúdate počas športovania piť, ovocie vám môže pomôcť piť viac.

6. Voda z mladého kokosu
Narozdiel od športových nápojov je pre telo kokosová voda ľahko stráviteľná a v zložení predbehne akýkoľvek výrobok. Pre šport je dokonalá vďaka obsahu „veľkej päťky“: vápnika, sodíka, horčíka, draslíka a fosforu. Kokosové orechy sú čoraz dostupnejšie aj na Slovensku. Ich chuť môže byť rôzna – jemná a svieža až výrazná a sladká.

Zdroj: kazdydenjenabicykel.sk, obsah tvorí sportservis.sk
Foto: wikimedia.org

zdieľať článok