Za prvý polrok prešlo Viedenskou viac ako 116-tisíc cyklistov

viedenska-cesta-infografika

V prvom polroku 2015 prešlo medzinárodnou cyklotrasou Eurovelo 6 po Viedenskej ceste spolu 116 264 cyklistov. To v prepočte znamená priemerne viac ako 640 cyklistov denne.

Cyklotrasu využívajú Bratislavčania i cykloturisti idúci z Viedne alebo z Budapešti popri Dunaji. Cyklotrasu navrhlo združenie Cyklokoalícia ako jednu z prvých projektov po vytvorení Komisie pre cyklistickú dopravu v roku 2011 (za primátora Ftáčnika). Napriek tomu, že sa cyklotrasa na Viedenskej zrealizovala v inom variante ako navrhovali, aj tak to bola jedna z najlepších realizácií cyklistickej infraštruktúry bývalého vedenia mesta.

V Bratislave sa aktuálne nachádzajú tri sčítačky cyklistov. Prvá bola nainštalovaná BSK na Moste slobody v Devínskej Novej Vsi, ďalšie dve realizovala v závere roku 2014 BTB na hraničnom priechode Petržalka – Berg a na Viedenskej ceste.

Automatické sčítačky sú dôležité pri navrhovaní cyklotrás. Môžu sa umiestnovať na cyklotrasy, ale aj bežné cesty, kde môžu odvôvodniť realizáciu cyklotrasy. Medzi najočakávanejšie trasy tohto a budúceho roku patrí R18 Štúrová – Starý most – Jantárová, kde by bol zber týchto typ dát vítaný hneď od otvorenia cyklotrasy.

Zdroj: cyklokoalicia.sk, editované mm
Foto: Cyklokoalícia

zdieľať článok