Výhercovia cien vo “Výzve 500 000 km”

rbtop

V priebehu septembra a októbra sa uskutočnil pilotný projekt spolupráce kampane Do práce na bicykli so spoločnosťou Red Bull, ktorý sa snažil povzbudiť Slovákov, aby si na presun (nielen) do práce zvolili ako dopravný prostriedok bicykel (skateboard, kolobežku, korčule, elektrobike…). Okrem toho, že svojím rozhodnutím pomohli životnému prostrediu a urobili niečo pre svoje zdravie a kondičku, mali pred sebou aj jednu významnú spoločnú métu – dosiahnuť počas dvoch mesiacov 500 000 kilometrov najazdených na bicykli.

Cieľ napokon odolal o neuveriteľných 3117 kilometrov, keď sa počítadlo odjazdenej vzdialenosti zastavilo na čísle 496 883. Napriek tomuto zdanlivému neúspechu použili súťažiaci bicykel na úctyhodných 46 714 jázd a ušetrili oproti ceste autom až 124 220 kg CO2. Pre predstavu, toto množstvo CO2 by celý rok spracovávalo takmer 12 500 stromov! Pol milióna kilometrov teda ostalo nepokorených, ale napriek tomu sa účastníkom výzvy podarili veľké veci – spravili niečo pre seba a navyše odľahčili slovenské mestá od množstva exhalátov.

Počas celej výzvy súťažiaci bojovali o dosiahnutie tzv. míľnikov na úrovni 15, 75 a 500 odjazdených kilometrov. Ak ich prekonali a vyplnili súťažný formulár, boli zaradení do žrebovania o odmeny, z ktorých najatraktívnejšia bola v podobe 10 chladničiek s ročnou zásobou Red Bullu. Spolu s 500 výhercami, ktorým budú zaslané po 2 energetické nápoje, sa tak po Slovensku “rozuteká” takmer 4000 plechoviek Red Bullu. Ceny doplnili aj zľavové kupóny od e-shopu Terrabike pre 100 štastlivcov.

Ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí sa do výzvy 500 000 kilometrov zapojili, poctivo si evidovali jazdy a dokázali, že takýto formát zábavno-súťažno-motivačnej kampane dokáže verejnosť zaujať a otvoriť nové dvere propagácii udržateľných foriem dopravy.

500 výhercov 2 plechoviek Red Bullu. Doručené budú na adresu zadanú vo vyplnenom súťažnom formulári.

100 výhercov 15-% zľavovej poukážky do e-shopu Terrabike.sk

10 výhercov hlavnej ceny – chladničky Red Bull spolu s ročnou zásobou plechoviek (12 kartónov po 24 plechoviek):
Adela Bondorová
Silvia Hlatká
Lukáš Sluka
Tibor Bučo
Lucia Kleiblová
Robert Žajlík
Angelika Kodhajová
Peter Benko
Matus Curjak
Beáta Znancová

Gratulujeme! :)

VIDEO ZO ŽREBOVANIA CHLADNIČIEK:

zdieľať článok