Pred stanicou Mlynské nivy vznikol parking pre bicykle

Bicycle_parking_sign,_Łódź

Autobusová stanica Mlynské nivy je jedným z najväčších dopravných uzlov v Bratislave. Aby sa odbremenila doprava v jej okolí a podporili aktuálne ekotrendy, bolo pred stanicou vybudované parkovisko pre bicykle.

Parkovisko bude príspevkom k tomu, aby sa v meste postupne stali bicykle alebo tzv. pešibus využívanejšími formami dopravy. Slovak Lines, ktorý parkovisko vybudoval, chce cestujúcim ponúknuť možnosti, aby mohli bicykle využívať na kombinovanie dopravy bicyklom s verejnou dopravou.

Parkovisko pre bicykle sa nachádza pred Autobusovou stanicou Mlynské nivy a je veľké 45 m2. Celé je oplotené a vstup je umožnený na čipovú kartu Slovak Lines, na ktorej môže mať cestujúci nabitý kredit na cestovanie v spojoch Slovak Lines, predplatný cestovný lístok (tzv. PCL) alebo električenku, a taktiež aj vstup na parkovisko pre bicykle. Držiteľom Dopravnej karty Slovak Lines stačí prísť na Autobusovú stanicu Mlynské nivy k okienku 1 alebo 2 a požiadať o povolenie vstupu na parkovisko, ktoré im bude jednorazovo nahrané na kartu.

O bezpečnosť sa non-stop stará čipový magnetický zámok. Parkovisko je vybavené 20 stojanmi. Ku každému sa zmestia 2 bicykle, takže celkový počet kapacity je 40 bicyklov. V prípade potreby je k dispozícii aj SBS služba.

Viac informácií sa môžete dozvedieť v Prevádzkovom poriadku parkoviska pre bicykle >>TU<<.

Slovak Lines, mm
Foto: wikimedia.org

zdieľať článok