Zmenu máš na dosah ruky. Už po deviaty raz!

zmen 2

Začiatkom apríla odštartoval už 9. ročník kampane Do práce na bicykli, ktorý opäť posadí na bicykle tisíce obyvateľov Slovenska. Tentokrát prichádza s výzvou na zmenu dopravných zvyklostí ľudí, ktorá nemusí byť až tak vzdialená, ako sa mnohým na prvý pohľad zdá. Môže byť doslova na dosah ruky!

Vlaňajší ročník bol po predchádzajúcom „koronovom“ šoku v znamení návratu kampane na čísla účastníkov, na ktoré bola dlhé roky zvyknutá. Do kampane sa prihlásilo až 11 358 súťažiacich z 91 samospráv, ktorí vytvorili takmer 3500 tímov. Skvelý ročník podčiarklo aj takmer 1300 zúčastnených zamestnávateľov a predovšetkým – vyše 1,7 milióna odjazdených kilometrov na bicykli, takmer štvrť milióna zaevidovaných jázd a viac než 500 ton usporeného CO2 v porovnaní s cestou autom. Za tieto rekordné čísla kampaň v nemalej miere vďačila aj dokonalému počasiu, ktoré počas júna sprevádzalo súťažiacich na ich cestách do práce. Z tohto dôvodu sme sa preto rozhodli, že aj ročník 2022 odohrá svoje súťažné predstavenie práve v júni!

Ako každý rok, aj tento prinášame niekoľko noviniek, ktoré ešte viac zatraktívnia súťaž a spravia ju tiež vizuálne zaujímavejšou. Na prvý pohľad zaujmú tričká s hlavným motívom kampane „Zmenu mám na dosah ruky“, ktoré prinášame s tradičnou 3-eurovou zľavou, dopravou zdarma, a tento rok ku každému triku pribalíme aj balenie skvelých sušienok. :) Najvýraznejšou „funkčnou“ zmenou však bude zapojenie samosprávnych krajov do kampane. Tie si budú môcť medzi sebou nielen zmerať sily, ale tri najlepšie získajú aj nové cyklostojany od nášho partnera. Svojou účasťou v kampani tak nepodporíte len svojho zamestnávateľa alebo mesto, ale najnovšie už aj samosprávny kraj! Veríme, že práve kampaň Do práce na bicykli bude pre VÚC zaujímavým nástrojom, ako prebudiť medzi samosprávami a ich obyvateľmi ešte väčší záujem o udržateľné formy dopravy, tú cyklistickú obzvlášť! Zároveň veríme, že dáta o jazdách získané počas kampane pomôžu nejednému mestu alebo kraju v lepšom plánovaní rozvoja cyklistickej infraštruktúry.

Kampaňou vás tento rok prevedie náš nový kamoš Cink, s ktorým sa stretnete nielen na našej hlavnej stránke, sociálnych sieťach či tričkách, ale pripravuje pre vás aj veselé animované video. :) Nepochybujeme, že mu v šírení jeho posolstva medzi vašich kolegov pomôžete a opäť spolu vytvoríme „najväčší pelotón Slovenska“, ktorý nielen namotivuje množstvo ľudí k presedlaniu z auta na bicykel, chôdzu či verejnú dopravu, ale bude aj silným dôkazom pre kompetentných, že o cyklodopravu je na Slovensku veľký záujem. Tak teda – poďme do toho, zmenu máme všetci na dosah ruky! ;)

Registrovať sa môžete na www.dopracenabicykli.eu

oci bb, mm

zdieľať článok