Výhercovia cyklostojísk sú známi!

25x-cyklisticky-stojan

Aj v 6. ročníku kampane Do práce na bicykli sme chceli oceniť samosprávy za ich zapojenie sa do kampane a aktívny prístup pri jej propagácii. Vďaka podpore od Slovenskej sporiteľne tak získali príležitosť súťažiť o kvalitné cyklostojisko aj s inštaláciou na kľúč. Po minuloročnom pilotnom projekte SLSP svoju podporu kampani ešte navýšila, vďaka čomu mohli registrované mestá a obce zabojovať až o 5 kompletných cyklostojísk s 5 stojanmi a verejnou cyklopumpou! Podmienkou účasti v žrebovaní bola registrácia minimálne 100 účastníkov, ktorú napokon splnilo 28 z nich, o tri samosprávy viac ako vlani.

Idea priniesť Slovensku niečo, čo by ostalo v uliciach aj dlho po kampani, vznikla v roku 2018. A hneď prvý rok sa vďaka podpore Slovenskej sporiteľne podarilo tento nápad zrealizovať. Nechceli sme však, aby išlo o lacné, nedotiahnuté riešenie s nekvalitnými stojanmi a “katalógovou” pumpou, ktoré často vídame v uliciach slovenských miest a ktoré často nespĺňa ani základné technické a bezpečnostné kritériá. Chceli sme priniesť niečo, čo by mohlo poslúžiť ako príklad kvalitnej doplnkovej infraštruktúry pre cyklistov.

Navyše, víťazné mestá sa snažíme viesť k tomu, aby o lokalizácii cyklostojiska vopred diskutovali so svojimi obyvateľmi, aby malo čo najširšie využitie. Vďaka podpore lídra na slovenskom bankovom trhu tak môžeme byť aj my aspoň malým cyklo-lídrom pri motivácii samospráv, že ak už idú budovať verejné priestory pre ľudí, tak práve v spolupráci s nimi. 

Po tohtoročnej kampani bude na verejných priestranstvách po celom Slovensku inštalovaných už 46 kvalitných hrubo-rúrkových cyklostojanov v tvare „U“ doplnených o 8 verejných cyklopúmp. Doslova “po celom Slovensku”, keďže v žrebovaní tohtoročných víťazov sa nezopakovala ani jedna vlaňajšia samospráva! Okrem toho sa v zozname ocitlo iba jedno krajské mesto, zatiaľ čo vlani boli až tri. Výhercom gratulujeme a veríme, že o kvalitnejšiu infraštruktúru pre cyklistov zabojujú mestá a obce aj o rok. :)

Víťazné samosprávy, ktoré získali cyklostojisko s 5 cyklostojanmi a 1 verejnou cyklopumpou vrátane inštalácie:

HLOHOVEC
ZLATÉ MORAVCE
POVAŽSKÁ BYSTRICA
TRENČÍN
SENEC

Video zo žrebovania:

zdieľať článok