Stojany a cyklopumpy našli svojich majiteľov!

stojany

5. ročník kampane Do práce na bicykli je výnimočný aj tým, že prvýkrát mohli o hodnotné ceny zabojovať aj samosprávy, ktoré sa do projektu prihlásia. Stačilo splniť jedinú podmienku – namotivovať k účasti v kampani aspoň 100 obyvateľov mesta alebo obce. Túto hranicu napokon prekročilo 25 z 81 zaregistrovaných samospráv, čím sa dostali do žrebovania o 3 verejné cyklopumpy a 21 cyklostojanov.

Zámer, aby po kampani Do práce na bicykli ostalo vo vybraných slovenských mestách aj niečo, čo by malo dlhodobý efekt a slúžilo množstvu obyvateľov, sa nám podarilo zrealizovať vďaka spolupráci so Slovenskou sporiteľňou, a.s., ktorej sponzoring výrobu cyklostojanov a cyklopúmp umožnil.

Čo sa týka dizajnu, v prípade verejnej cyklopumpy ide o úplne nový a originálny produkt, ktorý je natoľko čerstvý, že sme počas kampane nemohli priniesť ani jeho skutočné fotografie – v týchto týždňoch sa totiž jeho prvé kusy ešte len vyrábajú. :) Obyvatelia vyžrebovaných miest tak získajú cyklopumpu, ktorá nebola zatiaľ nikde inde na Slovensku inštalovaná a je naozaj jedinečná. Veríme, že víťazné mestá nájdu pre umiestnenie výhry vhodný priestor, prípadne stihnú odkonzultovať s obyvateľmi, kde by si stojany a verejnú cyklopumpu najviac priali.

Spomedzi 25 samospráv, ktoré splnili podmienku minimálne 100 zaregistrovaných súťažiacich, sme napokon vyžrebovali týchto 5 samospráv:

1. miesto – KOLÁROVO

6 stojanov + verejná cyklopumpa

2. miesto – ŽILINA
5 stojanov + verejná cyklopumpa

3. miesto – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ
4 stojany + verejná cyklopumpa

4. miesto – TRNAVA
3 stojany

5. miesto – KOŠICE
3 stojany

Víťazom gratulujeme :)

Video zo žrebovania:

zdieľať článok