Opäť s rekordom v počte registrovaných samospráv!

V kuželi

V stredu 18. apríla sa ukončila registrácia samospráv do kampane Do práce na bicykli. Tá aj vo svojom 5. ročníku dokázala navýšiť počet zapojených miest a obcí, keď sa ich do celoslovenského pelotónu zapojilo až 81.

Kým v prvej edícii v roku 2014 sa do tejto národnej cyklistickej kampane zapojilo 30 samospráv, o päť rokov neskôr prekročil ich počet už osem desiatok. Tohtoročná rekordná účasť tak otvára dvere do súťaže pre viac ako 2,4 milióna obyvateľov Slovenska, ktorí si vďaka ochote a aktivite svojich magistrátov môžu zábavnou formou vyskúšať, aké je to dochádzať do práce na dvoch kolesách. “Záujem samospráv bol aj tento rok naozaj veľký. Po minuloročnej účasti až 74 miest a obcí bolo ťažké si predstaviť, že sa toto číslo podarí nielen zopakovať, ale dokonca aj navýšiť. Napriek tomu sa to podarilo, čo je dôkazom, že registrované samosprávy majú skutočný záujem o zvyšovanie kvality života svojich obyvateľov a táto forma popularizácie cyklistickej dopravy je pre nich zaujímavá a vítaná,” hovorí koordinátorka kampane Andrea Štulajterová.

Medzi registrovanými samosprávami sa tento rok našlo hneď niekoľko nováčikov, ktorí po prvýkrát rozšírili rady účastníkov. Okrem viacerých menších miest alebo 13. najväčšieho slovenského mesta Považskej Bystrice to boli aj niektoré malé obce, ktoré sa takouto formou snažia umožniť svojim obyvateľom súťažiť po boku veľkých miest. “Tento rok nás napríklad veľmi potešila účasť Moravského Svätého Jána a obce Kalinkovo, ktoré sú síce v našom pelotóne najmenšie, ale ich obyvatelia majú vďaka aktivite obecných úradov rovnakú šancu zabojovať o hlavné ceny v kampani ako obyvatelia veľkých miest. A čo je najdôležitejšie – môžu svojím dielom prispieť k celkovým číslam za Slovensko v počte najazdených kilometrov či množstve ušetreného CO2,” vysvetľuje Štulajterová.

Kampaň Do práce na bicykli teraz pokračuje registráciou 2 až 4-členných tímov, ktoré sa môžu bezplatne registrovať na stránke www.dopracenabicykli.eu až do 5. mája. V súčasnosti počet evidovaných účastníkov kampane presahuje 3-tisíc, pričom najvyšší nápor registrácií tímov organizátori očakávajú práve v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich sa rozhodne, či sa kampani podarí okrem rekordu v počte registrovaných samospráv prekonať aj vlaňajší rekord v počte účastníkov, ktorý je ustanovený na čísle 8531 súťažiacich v 2566 tímoch.

 

OCIBB

zdieľať článok