O ceny zabojujú aj chodci a používatelia verejnej dopravy

alkandasl

Kampaň Do práce na bicykli nie je len o cyklistoch. Súťaž vždy bola, je a aj bude otvorená pre všetkých podporovateľov ekologických foriem dopravy. Chodci a používatelia verejnej dopravy však doteraz nemali možnosť zabojovať v súťaži o ceny, keďže tie boli určené len pre tých, ktorí dochádzali do práce na bicykli. V tomto ročníku sa to však zmení!

Používatelia verejných dopravných prostriedkov a „pešiaci“ v doterajších ročníkoch DPNB zbierali predovšetkým dobrý pocit a kilogramy CO2 usporeného v porovnaní s cestou autom pre svoj tím, svoje mesto a pre Slovensko. Vlani nám navyše svojimi jazdami do práce poskytli cenné dáta o svojich pohyboch po meste, ktoré sme pilotne spracovali pre dve samosprávy do atraktívnych a cenných výstupov pre plánovanie dopravy v meste.

Tento rok sme sa však rozhodli, že do kampane ich zapojíme aj súťažne, aby mali aj oni postarané o motiváciu zapojiť sa do kampane a súťažiť. V spolupráci s partnermi Železničnou spoločnosťou Slovensko a firmou Up Slovensko tak prinášame súťažiacim, ktorí sa primárne nebudú presúvať do práce na bicykli, možnosť získať zaujímavé ceny.

Používatelia verejnej dopravy (MHD, medzimestské autobusy, vlaky…) budú môcť od Železničnej spoločnosti Slovensko získať jeden z troch polročných neprenosných sieťových lístkov MAXI KLASIK v hodnote 600 eur, ktorý jeho držiteľa oprávňuje BEZPLATNE využívať všetky bežné vlaky ZSSK (v IC vlakoch s IC doplatkom).

Všetci tí, ktorí do práce dochádzajú pešo, zabojujú o jeden z troch Up Darčekových kupónov v hodnote 200 €, ktorý budú môcť uplatniť v takmer 5800 obchodoch na celom Slovensku.

Víťazi cien sa určia žrebovaním, pričom jedinou podmienkou účasti v ňom bude absolvovanie aspoň 26 „jázd“ (z max. 40) počas mesiaca september verejnou dopravou alebo pešo.

Do práce na bicykli nie je len o bicykloch – ide nám všeobecne o podporu aktívnych foriem dopravy, ktoré majú nízke nároky na priestor a čo najmenšie negatívne dopady na životné prostredie. Teší nás, že sme dokázali získať od našich štedrých partnerov ceny, ktorými môžeme motivovať okrem cyklistov aj ostatných, ktorí nechávajú auto doma. Chodci a užívatelia verejnej dopravy – pridajte sa k cyklistom, registrujte sa a ukážte aj vy mestu svoju cestu! Registrujte seba aj svojich kolegov na www.dopracenabicykli.eu!

zdieľať článok