Komplexné služby (nielen) pre cykloturistov

sachticka

V prekrásnom prostredí Nízkych Tatier, v sedle pod Panským dielom, len pár kilometrov od Banskej Bystrice sa nachádza rodinný horský rezort Hotela Šachtička, ľahko dostupný z krajského mesta a obklopený nádhernou prírodou s množstvom turistických a cykloturistických trás. Je umiestnený v horskom sedle, ktoré je zo západu vstupnou bránou do Národného parku Nízke Tatry, čo jeho návštevníkom ponúka pestré možnosti spoznávania krás okolitých hôr a malých dediniek a osád.

A práve pobyt v tomto hoteli pre dve osoby na dve noci je jednou z cien v kampani Do práce na bicykli! Tá v spolupráci s Hotelom Šachtička a OOCR Stredné Slovensko ocení troch vyžrebovaných súťažiacich, ktorí sa budú môcť tešiť na nezabudnuteľné chvíle v srdci Slovenska. O tom, čo všetko hotel ponúka a na čo sa môžu tešiť (nielen) výhercovia v kampani Do práce na bicykli, sme sa porozprávali s riaditeľkou hotela Dr. Zlatou Hegedűšovou.

Čím je váš hotel výnimočný a čo všetko ponúkate potenciálnym hosťom, ktorí by sa chceli u vás ubytovať?
Náš hotel je výnimočný predovšetkým svojou polohou a dostupnosťou. Nachádza sa uprostred slovenskej prírody iba 7 km od Banskej Bystrice. Leží priamo nad historickou a turisticky veľmi atraktívnou obcou Špania Dolina. Náš hotel so svojim okolím ponúka množstvo možností na šport, turistiku a relax. V okolí je množstvo turistických trás pre vášnivých turistov a cyklistov a v blízkosti Banskej Bystrice je množstvo kultúrnych a zábavných vymožeností. V rámci rezortu nájdete detské ihriská, športoviská, lanový park pre deti a dospelých, požičovňu e-bikov a mnoho ďalšieho. V hoteli sa nachádza krytý bazén a vírivka s terasou na slnenie, krytá športová hala.

Profilujete sa ako rodinný horský rezort. Aké aktivity ponúkate rodinám s deťmi? Máte pre ne počas aktuálnej letnej turistickej sezóny pripravené niečo špeciálne?
Počas letnej sezóny máme v ponuke už spomínaný lanový park pre deti aj pre dospelých, vonkajšie detské ihriská s trampolínou a pieskoviskom. Vo vnútorných priestoroch máme k dispozícií viacero detských kútikov, stolný tenis, šípky, biliard či stolný futbal. Sezónne máme v ponuke taktiež rôzne animačné programy pre deti.

Nielen rodiny s deťmi, ale aj firemná klientela je u vás častým hosťom. Aké služby ponúkate hosťom prichádzajúcim na biznis míting či teambuilding?
Pre firemnú klientelu sme už historicky obľúbenou destináciou a to z niekoľkých dôvodov. Naše vonkajšie a vnútorné priestory ponúkajú množstvo možností na teambuilding napr. zlaňovanie z vyhliadkovej veže, paintball, športové aktivity či mnoho ďalšieho.
Sme dobrým východiskovým bodom na turistiku a cykloturistiku, ponúkame výborný catering a profesionálne služby. Ponúkame taktiež špeciálne degustačné menu podľa požiadaviek klientov. Na usporiadanie mítingov či kongresov máme v ponuke viacero kongresových miestností so sedením podľa požiadaviek klienta a s technickým vybavením akými sú premietacie plátno, projektor, flipchart, ozvučenie, mikrofón a iné.

Na firemný teambuilding aj rodinný výlet sa perfektne hodí požičanie si elektrobicyklov. Aj takúto službu môžu využiť hostia Hotela Šachtička. Ako vypožičiavanie elektrických bicyklov funguje a na aké zaujímavé miesta sa môžu hostia hotela na dvoch kolesách vybrať?
Vypožičiavanie elektro bicyklov funguje veľmi jednoducho a to priamo na mieste. Pre našich ubytovaných hostí poskytujeme taktiež 10 %-nú zľavu na vypožičanie elektrobicyklov. V okolí je množstvo cyklotrás. S bicyklom sa viete dostať na Španiu Dolinu, Donovaly, Staré Hory, Selce, Kalište, Baláže a Jelenská Skala.

Aké máte plány do najbližšieho obdobia? Aké novinky zaujímavým spôsobom rozšíria ponuku služieb vo vašom horskom hoteli?
Pre našich hostí pripravujeme špeciálnu letnú ponuku nápojov a jedál, víkendové grilovačky s hudbou na terase nášho hotela a rôzne tematické a degustačné večere.

mm, dpnb

zdieľať článok