Jedinečné cyklostojiská vyhrali ďalšie tri samosprávy!

stoji

Vlani sme v kampani Do práce na bicykli vyžrebovali prvé tri samosprávy, ktoré získali jedinečné mobilné cyklostojiská pre 8 bicyklov od Nadácie Slovenskej sporiteľne. Boli nimi Senec, Nové Mesto nad Váhom a Liptovský Mikuláš, ktoré už takmer rok využívajú miesta na odkladanie bicyklov nesúce hlbšie posolstvo – aby sa obyvatelia miest zamysleli nad tým, že verejný priestor v mestách by mohol mať aj funkčnejšie a zmysluplnejšie využitie ako je len odstavná plocha pre auto.

Podmienku účasti v žrebovaní o cyklostojiská, ktorou bolo aspoň 100 zaregistrovaných súťažiacich v samospráve, napokon splnilo až 30 samospráv. Tesne pred žrebovacím osudím skončili dve samosprávy, ktorým k tomu chýbal jediný tím (mali zhodne po 98 zaregistrovaných) – Malacky a Ružomberok. Čo je dôležité, tri vyžrebované samosprávy nezískajú len stojiská, ale aj ich kompletnú inštaláciu na miesto, ktoré si samé vyberú. K inštalácii patrí aj podfarbenie miesta, kde budú konštrukcie umiestnené, zelenou farbou s veľavravným posolstvom.

Aj tento rok sa o všetko potrebné postarala Nadácia Slovenskej sporiteľne, hlavný partner kampane Do práce na bicykli a dlhoročný podporovateľ súťaže samospráv. Práve vďaka nej v slovenských samosprávach spojených s kampaňou pribudlo za niekoľko rokov až 15 cyklostanovíšť (s dokopy 81 cyklostojanmi a až 13 verejnými pumpami) a tri originálne cyklostojiská, ktoré budú tento rok doplnené o ďalšie tri.

Veríme, že vyžrebované samosprávy nové cyklostojiská využijú čo najefektívnejšie. “Bude na vybranom mieste o odkladanie bicyklov záujem? Máme tam vybudovať trvalé pevné cyklostojisko?”. Mobilné cyklostojiská môžu dať odpoveď na otázky, ktorých riešenie je “orieškom” pre nejednu samosprávu.

Víťazmi cyklostojísk v 9. ročníku kampane Do práce na bicykli sú:

PÚCHOV
NITRA
ŠAĽA

Gratulujeme!

 

Video zo žrebovania:

Video z vlaňajšieho odovzdávania cyklostojiska v Novom Meste nad Váhom:

zdieľať článok