Do práce na bicykli vyrazí 99 samospráv!

MEPry2qpM3IMG_20190407_150139978

Po vlaňajšom rekordnom ročníku, kedy sa do kampane Do práce na bicykli zapojilo až 81 miest a obcí Slovenska, sa súťaži podarilo posunúť latku účasti opäť o niečo vyššie. Do jej 6. ročníka sa totiž zapojila takmer stovka samospráv, ktoré týmto krokom umožnili svojim obyvateľom nielen zasúťažiť si, ale aj podporiť rozvoj ekologických foriem dopravy v mestách.

Jediné registrované mesto alebo obec delilo kampaň Do práce na bicykli, aby prekonala magickú stovku účastníkov. Aj bez tohto míľnika však svoje dvere otvára pre viac ako 2,5 milióna obyvateľov Slovenska, ktorí môžu až do 5. mája vytvárať s kolegami súťažné tímy. “Rekord v účasti samospráv sme tak trochu očakávali, pretože záujem o riešešenie komplikovaných situácií s dopravou v mestách prostredníctvom cyklodopravy neustále stúpa. Takýto vysoký počet prihlásených samospráv nás však veľmi príjemne prekvapil,” hovorí Andrea Štulajterová, koordinátorka kampane. “Zmena dopravných návykov neprichádza zo dňa na deň, a preto takáto zábavná forma môže byť pre mnohých prvou motiváciou nechať auto doma,” dopĺňa.

Aj tento rok sa do kampane pridalo viacero nových samospráv, ktoré v minulých ročníkoch zapojené neboli. Z väčších miest sú to najmä Žiar nad Hronom, Dubnica nad Váhom či Nové Mesto nad Váhom, ktorých obyvatelia tak budú mať po prvýkrát možnosť zapojiť sa do najväčšej akcie podporujúcej nemotorovú dopravu v mestách. “Ako organizátorov nás obzvlášť teší aj účasť menších obcí, ktoré svojím hlasom zvyšujú spoločenskú požiadavku a štát bude potrebu rozvoja cyklodopravy vnímať ešte intenzívnejšie,” verí Štulajterová. Zároveň to podľa nej svedčí o tom, že mnohé aktívne samosprávy sa aj takýmto spôsobom snažia svojím obyvateľom priniesť zaujímavú aktivitu počas roka, bez ohľadu na svoju veľkosť. “Lozorno, Matúškovo, Komoča či Ivanka pri Dunaji. Všetky tieto obce dokazujú, že kampaň nie je len o veľkých mestách, veď mnohí obyvatelia malých obcí dochádzajú za prácou práve do väčších miest,” dodáva koordinátorka kampane.

Registrácia do kampane Do práce na bicykli bude pokračovať až do 5. mája, kedy sa registračný systém definitívne uzavrie. Bezplatná registrácia prebieha na stránke www.dopracenabicykli.eu, kde sa môžu registrovať 2-4-členné tímy kolegov z práce. V súčasnosti je v kampani prihlásených už viac než 5500 súťažiacich vo vyše 1600 tímoch a od 700 zamestnávateľov. Veľký pelotón tak má ešte viac než dva týždne na to, aby sa mu po rekorde v počte registrovaných samospráv podarilo pokoriť ďalší – v podobe vlaňajšieho čísla 11-tisíc registrovaných účastníkov.

ocibb, mm

zdieľať článok