Cyklostojany alebo osvetlenie? Víťazné mestá majú na výber!

slspstojan

Dnes, 9. júna 2023, sme vyžrebovali ďalšie 3 samosprávy, ktoré získajú jedinečné mobilné cyklostojiská pre 8 bicyklov od Nadácie Slovenskej sporiteľne. Tie prinášajú hlbšie posolstvo – že verejný priestor v mestách by mohol mať aj funkčnejšie a zmysluplnejšie využitie ako je len odstavná plocha pre auto. Tento rok si budú môcť navyše vyžrebované samosprávy vybrať namiesto cyklostojiska aj jedinečné solárne svietidlá zabudované priamo do cyklotrasy, ktoré ju osvetlia počas noci. Voľba ceny bude len na nich!

Podmienku účasti v žrebovaní o cyklostojiská alebo svietidlá, ktorou bolo aspoň 100 zaregistrovaných súťažiacich v samospráve, napokon splnilo až 29 samospráv. Tesne pred žrebovacím osudím skončili dve samosprávy – Nové Zámky a Kolárovo, v ktorých sa zaregistrovalo 97, resp. 95 súťažiacich. Tri vyžrebované samosprávy nezískajú len stojiská alebo solárne svietidlá, ale aj ich kompletnú inštaláciu na miesto, ktoré si samé vyberú.

Aj tento rok sa o všetko potrebné postarala Nadácia Slovenskej sporiteľne, hlavný partner kampane Do práce na bicykli a dlhoročný podporovateľ súťaže samospráv. Práve vďaka nej v slovenských samosprávach spojených s kampaňou pribudlo za niekoľko rokov až 15 cyklostanovíšť (s dokopy 81 cyklostojanmi a až 13 verejnými pumpami) a 6 originálnych cyklostojísk, ktoré budú tento rok doplnené o ďalšie tri, alebo dokonca o solárne osvetlenie cyklotrasy.

Veríme, že vyžrebované samosprávy si vyberú “tú pravú” výhru, ktorú vo svojom meste čo najefektívnejšie využijú tak, aby robila radosť čo najväčšiemu počtu cyklistov.

Víťazmi cyklostojísk alebo solárneho osvetlenia v 10. ročníku kampane Do práce na bicykli sú:

LEVICE
TRENČÍN
SEREĎ

Gratulujeme!

Video zo žrebovania:

zdieľať článok