Cyklohrdinov z GlobalLogic-u nezastavil ani home office!

ZuzkaBike

Tento ročník kampane je výnimočný a svoje o tom vie aj spoločnosť GlobalLogic, ktorej firemný život sa v mnohých ohľadoch presunul do online prostredia. Ani toto obmedzenie však tradičného účastníka kampane Do práce na bicykli a zároveň jej partnera nezastavilo v tom, aby aj v “koronovom” ročníku postavil na štart niekoľko tímov.

Nemalú zásluhu má na tom firemná koordinátorka GlobalLogic-u Zuzana Tereščáková, ktorá už niekoľko rokov “menežuje” kampaň v spoločnosti a motivuje kolegov, aby sa do kampane zapojili a poctivo si evidovali svoje jazdy. Ako sama hovorí, v spoločnosti sú veľmi radi, že sa stali súčasťou kampane, aj napriek vzniknutej spoločenskej situácii súvisiacej s pandémiou koronavírusu. “Tento ročník je pre nás špecifický práve preto, že pracujeme tiež z domu. Teší nás, že kampaň upravila pravidlá a umožnila zapojiť sa aj firmám, ktoré pracujú z domu. Už tretí rok podporujeme myšlienku celého projektu a veríme, že aspoň malým kúskom prispejeme nielen k osvete v oblasti cyklistickej dopravy, ale aj k jej vylepšeniu na Slovensku,” vysvetľuje Zuzana Tereščáková.

Minulé ročníky kampane podľa firemnej koordinátorky ukázali, že zamestnanci využívajú bicykle na prepravu do práce vo veľkej miere. Súčasný stav práce na home office im síce účasť v súťaži komplikuje, ale aj napriek tomu sa do ulíc miest, kde firma pôsobí, vydalo viacero “cyklohrdinov”. Ktorí sú tí NAJ? Na to Zuzana Tereščáková odpoveď nemá. “V GlobalLogic máme množstvo cyklohrdinov. Bolo by náročné vybrať iba jedného. Niektorí vysadnú na bicykel v marci a zazimujú ho koncom novembra, a sú aj takí, ktorým neprekáža ani sneh. Máme tiež kolegu, ktorý cestuje do práce vlakom, “pribalí” si k tomu bicykel, a cestu na stanicu a zo stanice absolvuje na bicykli.” Napriek tomu firemná koordinátorka spomenie najlepší štvorčlenný tím, ktorí vlani v máji prešiel počas mája takmer 1200 kilometrov! To podľa nej svedčí o tom, že vzdialenosti, ktoré zamestnanci prekonávajú pri ceste do práce a z práce, sú úctyhodné. “Niektoré naše tímy chodia po práci aj na cyklotúry, čiže bicykel je jednoznačne aj kvalitným teambuildingovým nástrojom,” dopĺňa.

GlobalLogic však nepodporuje len kampaň Do práce na bicykli. Firma sa venuje viacerým oblastiam, napr. zdravému životnému štýlu, eko-aktivitám a podpore sociálne a zdravotne znevýhodnených ľudí. “Tento rok sme všetky naše aktivity presunuli do online prostredia. Je to úplná iná forma, na akú sme všetci zvyknutí. Stále však hľadáme spôsoby, ako angažovať a zapájať kolegov, pretože si uvedomujeme dôležitosť EKO aj CSR tém,” hovorí Zuzana Tereščáková a pripája aj niekoľko zaujímavých aktivít, kde sa snaží firma pomôcť alebo ísť príkladom. Napríklad z minuloročnej vianočnej párty zrecyklovali reklamnú bannerovinu a nezisková organizácia Dorka z nej ušila ekologické tašky, spoločnosť tiež podporila Svetový čistiaci deň a Deň Zeme, zúčastnila sa virtuálneho charitatívneho behu, výťažok z ktorého bol venovaný deťom zo sociálne slabších rodín na nákup školských pomôcok, ale počas pandémie koronavírusu nezabudla ani na naše nemocnice a ľudí, ktorí sú v prvej línii. “Za všetkými týmito aktivitami stoja naši kolegovia. Sme radi, že im to nie je ľahostajné a že spoločne prispievame k tomu, aby sa Zem stala lepším miestom na život. Napríklad aj tým, že vymeníme auto za bicykel, keď pôjdeme do práce,” uzatvára firemná koordinátorka.

 

dpnb, mm

zdieľať článok