8. miesto nám nestačí – hľadáme posily do nášho peletónu

Najusilovnejsi_tim_Scheidt_Bachmann_DPNB tit

Milé cyklistky, milí cyklisti,

dovoľte, aby sme sa vám predstavili. Pracujeme v Scheidt & Bachmann Slovensko s.r.o. (je to dlhé a ťažké meno, však, a preto používame aj skratku S&B). Naša firma je dcérskou pobočkou nemeckej rodinnej spoločnosti Scheidt & Bachmann GmbH a verte či nie, budúci rok uplynie už 150 rokov od jej založenia (a nás čaká veľkolepá celosvetová párty, ak to opatrenia dovolia). Na Slovensku fungujeme od roku 1995. Našimi prvými zamestnancami boli dvaja študenti informatiky, ktorí sú dnes konatelia. Spolu je nás už viac ako 700. Ale nám to nestačí, a tak stále hľadáme posily, ideálne ak majú radi bicykle, tak ako my! :)

SB_856_London-Waterloo Station_05-scr

Čo okrem bicyklovania robíme?

Na začiatku sme vyrábali parné stroje. Dnes vytvárame celé svety riešení, ktoré pomáhajú ľuďom po celej zemeguli. Naším cieľom je, aby mali ľudia z cestovania výnimočný zážitok. Aby cestovali bezpečne a bez zdržania, aby svoje autá parkovali jednoducho a rýchlo do nich načerpali palivo. Aby boli železničné priecestia bezpečné pre všetkých účastníkov cestnej premávky. A aby si boli všetci naši zákazníci istí, že sa o ich bezpečie a pohodlie vždy niekto stará. Ak chcete vedieť o našich produktoch a riešeniach viac, pozrite sa na našu stránku (tam to máme podrobne rozpísané).

Scheidt_Bachmann_Zilina

Nájdete nás podľa tehličiek

Naše hlavné sídlo je v Žiline na Priemyselnej ulici. Máme vraj jeden z najkrajších areálov – aj vďaka typickým nemeckým tehličkám. Nezmestíme sa tam však všetci, a tak sú naše vývojárske tímy roztrúsené po Žiline a 50 „kolegovcov“ máme aj v Bratislave na Panónke. V roku 2020 sme pred 1. vlnou pandémie stihli presťahovať našu výrobu zariadení do novučičkej parádnej výrobnej haly v Bytči (aj na nej sú naše typické tehličky).

Scheidt_Bachmann_vyroba_Bytca

Čo je však podstatné, vo všetkých našich pobočkách máme k dispozícii stojany na bicykle, niektoré sú aj kryté, a v Bytči a žilinskej centrále sú aj sprchy.

Scheidt_Bachmann_Bytca

Aj toto sa ešte oplatí prečítať

Sme skvelá partia, fakt! :) Každý si u nás pochvaľuje super kolektív, príjemnú pracovno-rodinnú atmosféru či ochotu navzájom si pomáhať. Neveríte? Spýtajte sa nás alebo si k nám rovno pošlite CV-éčko (kariera@scheidt-bachmann.sk) a uvidíte sami. :)

5_Scheidt_bikers_final

Okrem toho sme veľmi súťaživé typy, no vždy sa riadime naším mottom: „Living team spirit“ – aj v celoslovenskej kampani Do práce na bicykli.

SCHEIDT & BACHMANN SLOVENSKO

ROK KM JAZDY TÍMY ĽUDIA
2021 16 136,46 2 065 25 90
2020 8 075,91 1 220 23 75
2019 6 885,47 1 459 26 103
2018 9 096,31 1 497 18 70
2017 3 326,51 693 7 26

Tento rok sa nám v súťaži podarilo pokoriť vlastný rekord. Zapojilo sa nás 90 a v 2 065 jazdách sme nazbierali až 16 136,46 zelených km. Medzi zamestnávateľmi sme skončili na 8. mieste, v Žiline na 2. (budúci rok si brúsime zuby na víťazstvo) a v Bratislave na slušnom 40. mieste. Náš najväčší „cyklomakač“ bol v tomto ročníku Ján Fuček (1 115,06 km / 42 jázd). Celkom slušné čísla, nie?

No nám to nestačí

Podpora cyklistiky je u nás dôležitou témou. Preto v kampani Do práce na bicykli nielen súťažíme, ale ju aj finančne podporujeme. Zároveň sa každý rok snažíme vytvoriť čo najväčší firemný peletón, aby aj ďalší kolegovia vyskúšali aspoň na mesiac vymeniť autá za bicykle, kolobežky, MHD či „pešibus“.

Máme až 3 firemných koordinátorov – jeden pomáha vo výrobe v Bytči zamestnancom s registráciou a nahrávaním jázd, keďže nepracujú s počítačmi, ďalší sa stará o administráciu nášho firemného účtu a pomáha ostatným zamestnancom, ak majú s niečím problém. Posledná koordinátorka má na starosti komunikáciu kampane. Pravidelne informuje o všetkých dôležitých informáciách, zverejňuje naše aktuálne cykločísla a burcuje k čo najlepším cyklovýkonom.

Cyklokoordinatorka_Katka_Scheidt_Bachmann    Cyklokoordinator_Jaro_Scheidt_Bachmann11    Cyklokoordinator_Brano_Scheidt_Bachmann
                 Naši cyklokoordinátori sú zároveň aktívnymi účastníkmi

Ak práve nezúri pandémia, na záver kampane mávame spoločné cykloraňajky či cykloobedy a urobíme si bláznivú spoločnú fotku. Tento rok sme sa stretnúť ešte nemohli, a tak sme všetkých aktívnych účastníkov odmenili originálnym a praktickým darčekom – cyklopumpou.

pumpa

Aj budúci rok budeme súčasťou Do práce na bicykli. Chceme sa opäť poriadne „hecnúť“ a ešte zlepšiť naše čísla, nech prispejeme aspoň 5 tonami ušetrených CO2 emisií (samozrejme, ak nám to počasie dovolí, lebo lepšie sa nám bicyklovalo v júni ako v máji či septembri).

Ak aj vy v sebe máte tímového ducha, radi cestujete do/z práce ekologicky, chcete pracovať v príjemnom kolektíve a mať zaujímavú pracovnú náplň – pozrite sa, či do našich vývojových alebo výrobných tímov nepotrebujeme práve vás!

Prajeme vám príjemné leto!
A určite o nás ešte budete počuť (alebo čítať)! :)

S pozdravom

super kolektív
Scheidt & Bachmann Slovensko

zdieľať článok